Bio

 Marek Kukułka jest znanym i cenionym terapeutą z 30-letnim doświadczeniem. Udało mu się pomóc niezliczonej ilości pacjentów z rozmaitymi chorobami i dolegliwościami, ale w swojej pracy zdecydowanie wykracza poza fizyczne obszary funkcjonowania człowieka.  Uważa, że warunkiem zdrowia i dobrego samopoczucia jest zjednoczenie się z własnym potencjałem duchowym, którego realizacja pozwala uruchomić wielopoziomowe mechanizmy (samo)uzdrowienia. Szuka przy tym wspólnej esencji różnych tradycji i perspektyw terapeutycznych – ich transcendencji do wspólnego poziomu Świadomości poza Ciałem.

Urodził się 31 grudnia 1951 roku w Raciborzu. Od wczesnych lat dzieciństwa wykazywał wyraźne zdolności bioenergoterapeutyczne oraz wielką chęć pomocy innym. Potrafił np. z łatwością likwidować ból i tamować krwotoki u swoich bliskich. Niestety w ówczesnej Polsce tego rodzaju możliwości były przedmiotem szykan i niedowierzania, w związku z czym postanowił przestać się tym oficjalnie zajmować.

Po maturze pracował przez rok jako asystent na salach operacyjnych w Klinice Chirurgicznej przy Akademii Medycznej w Segedynie, gdzie ostatecznie porzucił także pomysł bycia klasycznym lekarzem – stało się dla niego jasne, że klasyczna medycyna zachodnia w praktyce nie traktuje wyzdrowienia pacjenta jako priorytetu. Tym niemniej funkcjonowanie człowieka i warunki jego ogólnego dobrobytu pozostały w centrum jego zainteresowań.

Przez wiele lat intensywnie zgłębiał zaawansowane praktyki buddyjskie i pozostawał w kontakcie z wieloma mistrzami i nauczycielami duchowymi. Prowadził także na sobie rozmaite eksperymenty z zakresu medytacji, świadomości i samopoznania – m.in. spędził 3 tygodnie w ciemnym pomieszczeniu, nie jadł przez 2 miesiące, nie pił przez 3 tygodnie, podjął próbę przejścia na odżywianie światłem (udokumentowaną w filmie „Niejedzenie” Konrada Szołajskiego).

Kwintesencją wszystkich tych doświadczeń było jednak spotkanie z Manuelem Schochem – genialnym szwajcarskim jasnowidzem, który prowadził rozległe, specjalistyczne badania nad ludzką świadomością i systemem energetycznym na Uniwersytecie w Zurychu. To właśnie Manuel uświadomił Markowi znaczenie nawiązania kontaktu ze swoimi własnościami i przyczynił się do tego, że w 1991 roku Marek postanowił oficjalnie zostać terapeutą. W ciągu 20 lat uczestnictwa w warsztatach Manuela przyswoił rozmaite techniki rozwijania systemu energetycznego i uzdrawiania w aurze. W latach 2001-2003 wziął udział jako terapeuta w dużym 3-letnim programie EUHEAL, sponsorowanym przez rząd Unii Europejskiej, w którym udowodniono skuteczność uzdrawiania duchowego na dystans.

W wyniku wieloletnich badań i obserwacji Schocha z czasem uformował się awangardowy paradygmat terapeutyczny – tzw. Terapia Czasu, której Marek jest obecnie jednym z nielicznych przedstawicieli. Terapia Czasu nie tylko dostarcza technicznych dowodów na to, w jaki sposób faktycznie funkcjonujemy na poziomie emocjonalnym czy mentalnym, lecz także stanowi esencję wszelkiego szamanizmu – tworząc tym samym ważny kontekst kolejnego etapu pracy terapeutycznej Marka.

Od 2008 roku wachlarz jego narzędzi poszerzył się o kolejne bezcenne źródło, jakim jest kontakt z duchowymi przekazami Indian Ameryki Północnej i Południowej. Wziął udział w licznych ceremoniach i inicjacjach – w tym w Poszukiwaniu Wizji oraz pięciu Tańcach Słońca. Jest w tym zakresie przedstawicielem Camino Rojo – tzw. Czerwonej Drogi, drogi serca i miłości, która jest współczesną formą ceremonialną na miarę dzisiejszych czasów – wspólnym mianownikiem rdzennych tradycji igwałtownego przyspieszenia w rozwoju ogólno ludzkiego poziomu świadomości.

Korzystając ze skarbów zachodniej i amazońskiej farmakopei oraz swoich wrodzonych zdolności, Marek nieustannie podróżuje po całej Europie i nie tylko, gdzie pracuje z ludźmi zarówno w ramach terapii indywidualnych jak i spotkań grupowych i warsztatów terapeutyczno-medytacyjnych. Regularnie bywa w Polsce, w Grecji i na Węgrzech.


Marek Kukułka